Fiorentina:

Frey, Ujfalusi, Gamberini, Dainelli, Balzaretti, Kuzmanovic (Vieri 46), Donadel, Montolivo, Semioli (Vanden Borre 67), Pazzini (Gobbi 67), Mutu

Juventus:

Buffon, Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Salihamidzic, Nocerino, Almiron, Nedved (Palladino 71), Iaquinta (Del Piero 77), Trezeguet

Utakmica je odmah na početku donijela par iznenađenja, umjesto Del Piera igrao je Iaquinta, a umjesto Zannetija Almiron, Zebina je mogao igrati ali ga je Ranieri ostavio na klupi. Također na desnom krilu Salihamidžić je zamijenio Palladina u odnosu na derbi protiv Torina.

Kod Viola su u sastav ušli Dainelli, Donadel, Montolivo, i Mutu umjesto Kroldrupa,Liveranija, Gobbija, Santane i Osvalda.

Fiorentina je bila bolja momčad u početku i prijetila je ugalvom preko Mutua.
Zatim se Juve vratio u utakmicu, Iaquinta je pokupio izgubljenu loptu i uputio udarac koji je zasjeo iza Freya, inače prvi Juventusov udarac na utakmici. Viole su protestirale jer je to po njima bilo zaleđe jer je Trezeguet stajao ispred Freya. Fiorentina je zatim napadala a Buffon je branio nemoguće, nakon toga kratkoga pritiska Juve je mirno priveo poluvrijeme kraju.

Prandelli je u svlačionici ostavio Kuzmanovića umjesto kojega je ušao Cristiano Vieri.

U drugom poluvremenu su se izmjenjivale šanse za obadvije momčadi sve do 88 minute kad je Legrottaglie dirao loptu rukom unutar šesnaesteraca i Mutu je uzeo loptu i suvereno zabio za 1-1

Tako je utakmica i završila, 1-1 rezultat je bio onakav kakvo je bilo i stanje na terenu - izjednačeno.

Napisao: Marko Zovko