Serie A TIM

Strijelac: Antonio Di Natale, 47. minuta

Olimpico stadion, Torino

Nažalost, nakon lijepog starta zadesio nas je poraz.
Može se reći sasvim zasluženo, jer nam je igra bila nedorečena, bezidejna te se sve (ponovo) svodilo na solo akcije Nedveda i Del Piera koji više nisu u stanju svojim potezima kao prije pobjeđivati protivnika. Krenuli smo dosta dobro, odmah u 3. minuti Almiron je sa 18 metara imao otvoren šut ali je gađao pored vrata. Igra se uglavnom do poluvremena svodila na kontre i polukontre gostiju, dok smo mi pokušavali stvoriti napade preko krila.

U 30. minuti se ozljeđuje vrlo bitan igrač, Camoranesi a njega zamjenjuje danas neprimjetni Antonio Nocerino.

Ključan trenutak

Pred kraj prvog poluvremena Del Piero iz slobodnog udarca gađa gredu i ostaje 0-0.
Po mom mišljenju to je bio ključan moment utakmice, jer da je ta lopta odsjela iza Handanoviča, rezultat bi bio puno povoljniji za nas.

0-1, Antonio Di Natale

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, primamo gol. Jedna odlična akcija u tri poteza, sjajno podvaljivanje Inlera na Dossenu koji utrčava pored Buffona i lagano gađa glavu Di Natalea koji pogađa praznu gol glavom.

Od tog pogotka je Udinese počeo još bolje igrati te su imali više od igre, jer u jednom trenutku nismo mogli doći do posjeda lopte. Sjajnu šansu je imao Gyan Asamoah kada je iz blizine pogodio vratnicu, ali eto, neće previše žaliti za time jer njegova momčad danas nosi 3 boda iz Torina.

Pokušao je Ranieri nešto mijenjati pa je oko 50. minute umjesto Trezegueta ušao Iaquinta, te umjestio Zanettija Tiago. To je unjelo malo živosti, no primjetno je kako smo itekako neuigrani, pogotovo u sredini.

Sreća za goste

Igrala se sudačka nadoknada od 5 minuta kada je Del Piero umalo zabio prekrasan pogodak.

Izveo je sjajan slobodan udarac sa 25 - 30 metara, prebacio živi zid gostiju ali lopta je udarila u gredu pa u padu zakvačila vratnicu i time se gosti spavašaju uz dosta sreće.

Na kraju, ostaje gorak okus poraza na domaćem terenu od momčadi, koja po mom mišljenju spada među najbolje u Italiji. Gostujući napadački trojac je teško zaustavljiv i on nas je danas jednim djelom uništavao. Udinese je momčad koja ima igru i igrače i stoga ne čudi ova zaslužena pobjeda, mada smo imali šanse iz prekida koje je izveo Del Piero.

Iduća utakmica je na rasporedu za 7 dana u Rimu, protiv Rome koja je danas zabilježila i treću pobjedu u nizu, svladavši Regginu u gostima sa 2-0.