petak, 07.09.2007.

Real Zaragoza - Juventus 2-1

Petak, 7. rujan, 21:00 h

Prijateljski ogled

Strijelci: Diego Milito (18. min, 1-0), Iaquinta (34. min, 1-1), Diego Milito (43. min, 2-1)

La Romareda, Zaragoza

Sastavi:

Zaragoza:

Lopez Valleyo (27’ d.p.Miguel) ; Ayala(1’ d.p. Sergio F.), Diogo(14’ d.p.Chus Herrero), Juanfran (27’ d.p. Oscar), Pavon; Luccin, Aimar (1’d.p. Oliveira), Gabi (14’ d.p. Celades), Generelo; Sergio Garcia (27’ d.p. Cuartero), D. Milito (1’ d.p. D’Alessandro)

Juventus:

Belardi; Birindelli, Boumsong (44’ Ariaudo), Legrottaglie, Molinaro; Zanetti, Nocerino (24’ Almiron) Nedved (31’ d.p. Dante); Iaquinta (31’ d.p. Castiglia), Palladino (1’d.p. Esposito), Olivera (18’ d.p. Rink De Camargo)

Povodom 75. godišnjice kluba iz Zaragoze odigrana je prijateljska utakmica na La Romaredi.
Prva je povela Zaragoza, pogotkom Diega Milita, njihova najboljeg napadača koji je iskoristio (ponovo) pogrešku Legrottagliea i na centaršut Aimara postigao vodeći pogodak.
Igrom u obrani je dominirao Jean - Alain Boumsong, koji je u par navrata riješavao opasne lopte upućena prema našem 16.-ercu.

Ruben Olivera koji je dobio šansu danas nije ju najbolje iskoristio jer je promašio situaciju 1 na 1 sa Vallejom. U 24. minuti ostajemo bez Nocerina koji se ozljedio, nije čak mogao sam napustiti teren. Njega je zamjenio do sada standardni Sergio Almiron. Nakon toga usljeđuje jedna lijepa akcija Nedveda i Iaquinte koju potonji ne iskorištava. I onda u 34. minuti, jedan snažan udarac Vicenza Iaquinte tjera Valleja na pogrešku i lopta ide iza njegovih leđa. Kada se mislilo da ćemo na poluvrijeme otići sa 1-1, uslijedio je novi,drugi i konačni zgoditak Diega Milita. Do tada odlični Boumsong radi krucijalnu pogrešku i domaćini imaju drugo vodstvo.

Na kraju, Palladino se nije pokazao u najboljem svjetlu kao niti Molinaro, Boumsong vrlo korektan izuzev pogreške kod drugog gola Milita. Priliku su dobili kao što gore piše i Primaverci, tako da se ova utakmica i ne treba najozbiljnije shvaćati. Ponovo smo primili golove nakon individualnih pogrešaka naše zadnje linije što trebamo što prije riješiti, recimo prodati Legrottagliea.

Zaslužena pobjeda Zaragoze za veliko slavlje i veselje povodom njihove 75. godišnjice postojanja.