Doni, Cassetti, Mexes, Juan, Tonetto, De Rossi, Aquilani, Taddei, Perrotta, Mancini, Totti (c)

Juventus:

Buffon, Grygera, Criscito, Andrade, Chiellini, Nocerino, Zanetti, Nedved, Iaquinta, Trezeguet, Del Piero (c)

Nismo uspjeli savladati danas lošiju Romu.
Nažalost, prvo poluvrijeme nisam bio u mogućnosti gledati ali sam zato cijelo drugo vidio nesmetano.

0-1, Trezeguet, 16. minuta

Odlična akcija koju je započeo Del Piero dodavši loptu Iaquinti koji ubacuje ka Trezeguetu i ovaj glavom savladava Donija i postiže svoj 100. pogodak u Serie A.
Baš kako je obećao, zabio je za svoju majku.

1-1, Totti, 29. minuta

Sjajni kapetan Rome lagano okreće Criscita i izlazi u situaciju 1 na 1 sa Buffonom te šalje loptu iza leđa najboljeg vratara svijeta. Domaćin se brzo vraća u igru i pogotkom svog najboljeg igrača najavljuje bolji rezultat.

2-1, Totti, 34. minuta

Jedan napad Rome koji se odvijao preko Mancinija spriječio je Zanetti.
Tada se razvila kontra ponovo preko Mancinijeve lijeve strane u kojoj je sudjelovao Aquilani koji je dobro protegao Buffona, no na odbijenu loptu s(p)retno stiže Totti i zabija svoj drugi zgoditak za preokret.

Do 50. minute smo imali dvije velike prigode preko kapetana.

Prvo je sjajno pucao slobodnjak sa 18 metara, ali Doni je još bolje intervenirao na taj odličan šut.
U 49. minuti Nedved utrčava ispred Cicinha koji ga naivno ruši u Rominih 16 metara te sudac Morganti svira na jednaesterac.

Promašeni jedanaesterac

Loptu uzima Del Piero, stavlja ju na 11 m i uzima zalet ... no nažalost puca vrlo neprecizno i lopta odlazi tik uz gredu preko gola pa stoga ostaje nezasluženih 2-1 za domaćina jer smo imali bolju igru nakon primljena gola.

U 52. minuti ostajemo bez Andradea koji se povrijedio u jednoj intervenciji pri izbijanju lopte.
Izgleda da je povrijedio zadnju ložu, nezgodno se istegnuo te su ga odmah odnjeli van terena.
Njega je zamjenio Alessandro Birindelli, a valja napomenuti da smo danas igrali u obrani te sastavu koja nikada do sada nije igrala skupa.

Od tada su zadnju liniju činili Chiellini na lijevoj strani, Birindelli desno a na pozicijama stopera su ordinirali Legrottaglie (zamjenio tragičara Criscita na poluvremenu) te debitant, odlični danas Zdenek Grygera.

Roma je imala sjajnu priliku preko Tottija u 55. minuti kada je pucao sa 25 metara iz slobodnog udaraca. Prizemnu loptu koja je išla u sam kut Buffonova gola, naš vratar izvrsno "čupa" pa nakon toga i veliku prigodu Mancinija koji odbijenu loptu šalje u gol, no Buffon još jednom sjajnom uzastopnom intervencijom dokzauje da je zaista daleko najbolji vratar svijeta današnjice.

Mi smo dominirali, valja istaknuti odličnu igru Cristiana Zanettija koji obavio strašan posao u oba smjera te Iaquintu koji je iz izgubljenih lopti stvarao prigode preko prekida.
U 74. minuti ulazi Palladino mjesto Del Piera i odmah unosti živost i kreativnost, vidi se da ima potancijala te bi mu se trebalo pružati puno više prigoda.

Domaćin se odlučio na čuvanje minimalne prednosti što je bilo vrlo uočljivo jer je Juventus bio taj koji je dominirao zadnjih pola sata utakmice. To nam se isplatilo, došli smo do važnog boda, a evo i kako ...

2-2, Iaquinta, 87. minuta

Sjajno izveden aut sa lijeve strane Chiellinija, Iaquinta sjajno skače i pogađa glavom preko loše postavljenog Donija i braniči Rome ne stižu izbiti sa crte te lopta ostaje u mreži za konačnih i zasluženih 2-2.

Tada smo krenuli još žešće, no Roma se potpuno zatvorila. Zadnje 3 minute sučeve nadoknade smo bili pritisnuti ali to nije bilo dovoljno Romi da dođe do pobjedonosnog zgoditka.

Ostaje nam čestitati Ranieriu na hrabrom pristupu kakvim smo trebali krenuti protiv Udinesea.
Sjajno smo stajali na terenu, stvarali prigode i na kraju izvukli bod protiv odlične Rome.
Možemo biti sretni današnjom izvedbom Juventusa, ali ostaje nam da i dalje strepimo oko obrane, jer ovo je danas u par mahova bilo kriminalno.